شرکت یوفو الکترونیک در سال 1359 تحت شماره 38384 در تهران ثبت وفعالیت خود را در زمینه های تولید، واردات، راه اندازی ماشین آلات خاص، پیمانکاری ،آموزش، توسعه ونشر مجله مربوط به برق والکترونیک آغاز نمود.

این شرکت موفق گردید در سال 1363 بر اساس نیاز مملکت اقدام به ارائه طرح ساخت رله های الکترومغناطیسی نموده و ضمن کسب تایید سازمان پژوهشهای علمی وصنعتی موافقت وزارت صنایع را حهت تولید رله در یافت نماید.

بعد از مذاکرات طولانی با شرکت های متعدد، نهایتاً شرکت یوفوالکترونیک موفق شد در سال 1370 طی قراردادی با شرکت سامسونگ کره جنوبی در انتقال دانش فنی  وپیاده سازی خط تولید رله گشایش اعتبار نماید. در سال 1373 ماشین آلات تهیه، نصب و راه اندازی شد.

سپس در همان سال طی قراردادی با شرکت  ESGO آلمان ؛ این شرکت بعنوان شریک تجاری یوفو الکترونیک اعلام آمادگی نمود و به دنبال آن خط تولید کنتاکتور وارد ایران گردید و تولید کنتاکتور به محصولات این شرکت اضافه شد .

یوفو الکترونیک از سال 1376 ضمن عرضه محصول به بازار داخل، تنها صادر کننده اقلام فوق به اروپا  بود.

در ادامه توسعه دامنه فعالیت خود، شرکت یوفو الکترونیک توانست تولید انواع رله های الکترونیک و کیوبیک، رله انژکتور، و هشداردهنده خودرو و شیربرقی بخارات بنزین خودرو را در دستور کار خود قرار دهد و به همین منظور در سال 1377  طی قراردادی با شرکت  G. CARTIER فرانسه فازهای مختلف طرح انتقال دانش فنی ، نصب و راه اندازی و تولید قطعات مذکور را آغاز نماید.

عمـده مشتریان اقلام خودرویی این واحد شرکت های ساپکـو (ایران خودرو)، سازه گستر (سایپا) ، مگاموتور و گروه بهمن می باشند. در حال حاضر خطوط جدید تولید اقلام الکترونیک و الکترومغناطیسی و انژکتور در این  واحد تولید انواع محصولات مورد نیاز خودروسازان را با استاندارد تولید و تحویل مینماید.

این شرکت عمده تأمین کننده اقلام تولیدی با کیفیت و استاندارد جهانی میباشد .

این شرکت در حال حاضر در قزوین، شهر صنعتی لیا ،در زمینی به مساحت 5000 متر مربع وزیر بنای 1480 متر مربع فعالیت دارد.